Twój koszyk

szt. / Do kasy

Jak zamieniać szczęście na pieniądze?

 

 

Czy naprawdę można szczęście zamieniać na pieniądze? Naprawdę?

Oczywiście!

Przypominają nam o tym życiorysy wielkich artystów, a także duchowi nauczyciele i trenerzy biznesowi:

rób to, co kochasz, a pieniądze w końcu przyjdą.

Marie Forleo, pisarka i coach, która rozwinęła biznes wart dziś miliony, uważa, że szczęście i pieniądze są ściśle ze sobą powiązane i dodaje: „oczywiście istnieją całe tłumy bogatych i jakże nieszczęśliwych ludzi, ale mam nadzieję, że nie planujesz zostać jednym z nich!”

A więc co zrobić, by własne szczęście pomnażać służąc innym i… zamieniać na pieniądze?

Tym, którzy pragną bogactwa wewnętrznego (duchowego) i zewnętrznego bogactwa, Marie Forleo radzi:
 

 

1. Kochaj to, co robisz.

Proste i oczywiste, a jednak wciąż zapominane! Kochaj to, co robisz – prawdziwie kochaj. Wkładaj serce w każdy swój tekst, produkt lub usługę. Cokolwiek robisz, pamiętaj o odbiorcy i staraj się, by Twoje działania służyły mu jak najlepiej.

“Nieważne, czy wysyłasz maila, piszesz marketingowy tekst czy świadczysz usługę – naucz się robić to z tak cholernie wielką pasją, by ludzie dostawali dreszczy na samą myśl o Tobie!”

Marie Forleo | marieforleo.com

 

 

2.  Spraw, by robienie z Tobą interesów było dobra zabawą.

Marie sugeruje, byś zadała sobie pytanie:

„Gdy masz do wyboru dwie firmy świadczące usługi na podobnym poziomie, ale kontakt z jednym z nich sprawia Ci przyjemność przez wielkie P, a kontakt z drugim jest równie zajmujący jak przypatrywanie się schnącej farbie… którego wybierzesz? Pierwszego, prawda?”

Czyli: szczęście = dobra zabawa i lekkość w robieniu interesów = znacznie więcej pieniędzy.

Według cytowanej przed chwilą milionerki, dobra zabawa to zdecydowanie niedoceniane narzędzie biznesowe!

 


3.  Pomagaj innym bezinteresownie – nie oczekując niczego w zamian.

“Czy zauważyłaś, że gdy jesteś szczęśliwa, to automatycznie – w sposób naturalny – stajesz się bardziej hojna i pomocna?” – pyta Marie.

Zamieniajmy więc szczęście na pieniądze pisząc doskonałe artykuły, świadcząc doskonałe usługi, kreatywnie blogując i dzieląc się pomocnymi i przydatnymi zasobami na Facebooku czy Twitterze. Pomagajmy innym – bez zobowiązań i oczekiwań.

"Najważniejsze cele to: Pomagać. Służyć. Zmieniać świat."

Marie Forleo

 

A czy TOBIE udaje się łączyć pasję z biznesem? Znasz kogoś, kto zamienia szczęście na pieniądze? Opowiedz nam o tym!

 

Podobne wpisy

Jak odnaleźć powołanie?

Napisany: 2012-06-12 17:28:22 przez Ania Kamińska

    Jak rozpoznać swoje powołanie? Czy robisz w życiu to, co kochasz? A jeśli nie, to czy wiesz dlaczego? Jakiś czas temu moja przyjaciółka Renatka podzieliła się na Facebooku pięknym cytatem: „Jeśli zobaczysz, że jesteś pingwinem, rozejrzyj się dookoła. Jeśli stwierdzisz, że od dłuższego czasu przebywasz na pustyni, to nie ty...

czytaj więcej
"10 rzeczy, które chciałabym przekazać mojej córeczce..."

Napisany: 2012-06-19 19:24:17 przez Ania Kamińska

    Natknęłam się na ciekawy i artykuł Lindsey Mead Russel, mamy dwójki dzieci, pisarki, bloggerki i publicystki. Lindsey tuż przed 10 urodzinami swojej córki poczuła potrzebę podsumowania i przeanalizowania – co chciałaby Jej przekazać na progu dojrzewania? Co jest dla Niej ważne? ---------------------------------------------------...

czytaj więcej
Jak sobie radzić z "wewnętrznym pomniejszaczem"?

Napisany: 2012-06-17 15:31:11 przez Ania Kamińska

    Kiedy obejrzałam wywiad z Tarą Sophią Mohr, pisarką, poetką i coachem na temat tego, jak kobiety pomniejszają siebie i swoją wartość poprzez sposób mówienia, pomyślałam: hej, to o mnie, to o mnie! I wiem, że nie tylko o mnie… Znam mądre, wspaniałe kobiety, które w taki sposób dobierają słowa i mówią o swoich przekonaniach, ż...

czytaj więcej